KULLANICI BİLGİLERİNİN TOPLANMASI VE KULLANIMI

tipdil.com, kullanıcılarından, web sitesinin birden çok değişik noktalarında ad, soy adı, e-mail adresi, posta adresi, ve bunlar gibi kişisel bilgiler isteyebilir. tipdil.com, topladığı bu bilgilerin tek sahibi olup, bu bilgileri, burada "yararlanma koşulları" nda açıklananlardan başka bir şekil ve amaçla 3. kişilere satmayacak, onlarla paylaşmayacak ve kullandırmayacaktır.

SİTEYE GİRİŞ

Bir kullanıcının tipdil.com'a girebilmesi için öncelikle kayıt formunu eksiksiz bir biçimde doldurması gerekmektedir. Bu formda yer alan, isim ve e-mail adresi gibi bilgiler, tipdil.com tarafından site hakkında kullanıcının bilgilendirilmesi ve irtibat sağlanması için kullanılır. Gelir düzeyi, cinsiyet, meslek grubu ve bunlar gibi verilmesi veya verilmemesi kullanıcının seçimine bırakılmış bilgiler ise kullanıcıya özgü yararlanma sağlanması için istenilmekte ve verilmesi önerilmektedir.

SİPARİŞLER

Sipariş formu ile kullanıcıdan talep edilen isim ve gönderme adresi ile kredi kartı numarası ve son kullanma tarihi gibi ödeme bilgileri, sipariş edileni kullanıcıya ulaştıracak satıcı için sipariş formunun doldurulması ve siparişin bedelinin tahsili ile faturalandırılması, bu aşamalardan herhangi birisinde sorun çıkması halinde kullanıcı ile temasa geçilip sipariş işleminin tamamlanmasında kullanılır.

BAĞLANTILAR

tipdil.com, diğer sitelere bağlantılar içermektedir. Bu bağlantılar yolu ile ziyaret edilebilen diğer sitelerin gizlilik konusundaki prensip ve uygulamalarından tipdil.com'un sorumlu olmayacağı bilinmelidir. Bu "yararlanma koşulları" nda beyan edilen gizlilik sözü, sadece tipdil.com tarafından toplanan kullanıcı bilgileri için geçerlidir. Bağlantılarla geçiş yapılan sitelerin, ayrıca toplayacakları kullanıcı bilgileri konusundaki gizliliğe yönelik beyanları bu sitelerde ayrıca okunmalıdır.

GÜVENLİK

tipdil.com, kullanıcı bilgilerini korumak için bütün ön uyarılara yer vermektedir. Kullanıcı, kişisel bilgileri tipdil.com'a verdiğinde, bu bilgiler internet üzerinde veya diğer alanlarda korunur.

ÖZEL ÖNERİLER

tipdil.com, yeni kullanıcılarına, kullanıcı şifresi ve ismini doğrulamak için hoş geldin mesajı gönderir. Yine, ara sıra haber bülteni, ürün, servis, özel uğraşlar ve haberler ile ilgili bilgileri kullanıcılara gönderebilir. Bu bilgilerin kendisine ulaşmamasını isteyen kullanıcı kendisine mail gönderilmemesi seçeneğine sahiptir.

SİTE VE SERVİS KONUSUNDA GÜNCELLEŞTİRME

tipdil.com, aynı zamanda, site ve servisleri ile ilgili güncelleştirme açıklamalarını kullanıcılara gönderir. Kullanıcı servis hakkında önemli bilgiler içeren bu açıklamaları almak zorundadır. Programda yapılan değişiklikler otomatik olarak güncellenecektir. tipdil.com, servislerin istekleri ve kullanıcı e-mail ve telefon hesapları ile ilgili olarak kullanıcı ile iletişim kurabilir.

KİŞİSEL BİLGİLERDE DÜZELTME VE GÜNCELLEŞTİRME

Eğer kullanıcının kendisini tanımladığı kişisel bilgiler değişirse veya kullanıcı artık tipdil.com 'un kullanıcısı olmayı istemezse, tipdil.com kendisinde yer alan kullanıcıya ait kişisel verilerin yerinin değiştirilmesi, kaldırılması, güncelleştirilmesi veya düzeltilmesi yolunu sağlamaya çalışacaktır.

YARARLANMA KOŞULLARINDA DEĞİŞİKLİK

tipdil.com, yukarıdaki "yararlanma koşulları" nı, site ana sayfasına göndererek ya da Haber Bülteninde duyurarak değiştirebilir. Kullanıcılar, site ana sayfasında ya da Haber Bülteninde yer alan değişikliklerden haberdar ve kabul etmiş sayılırlar.

YARARLANMANIN DURDURULMASI

tipdil.com, "yararlanma koşulları" na aykırı davrandığını düşündüğü herhangi bir kullanıcının tipdil.com'dan yararlanmasına her zaman engel olabilir. Bu durumdaki kullanıcı, tipdil.com'dan aktardığı tüm verileri yok etmek zorunluluğundadır.